Mediacje i Rozwody

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Naszym atutem jest kompleksowość działań, zaangażowanie i indywidualne podejście oraz wieloletnie doświadczenie.

Mediator:

Mgr Joanna Włoch

– stały mediator sądowy.


Witam Państwa,

skutecznym mediatorem, negocjatorem, terapeutą czyni mnie odpowiednie wykształcenie, duże doświadczenie zawodowe na wielu płaszczyznach, oraz zaangażowanie, dokładność, rzetelność i profesjonalizm.

Jako absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego przez wiele lat pracowałam w obszarach terapii, komunikacji, pedagogiki, resocjalizacji. Wiem jak prowadzić rozmowy w sytuacjach, napięcia, kryzysu, pod presją czasu lub oczekiwań. Znam schematy i mechanizmy efektywnej komunikacji, w której wykorzystuje doświadczenie psychologiczne i terapeutyczne. Poruszam się w zagadnieniach prawa rodzinnego oraz cywilnego co pozwala dodatkowo wesprzeć merytorycznie moich klientów. Przez wiele lat byłam kuratorem sądowym w pionie rodzinnym, następnie karnym.

Jestem ekspertem w dziedzinie pedagogiki wychowawczej, specjalnej i resocjalizacyjnej. Mogę służyć swoim doświadczenie w obszarach mediacji rodzinnych, partnerskich, opiekuńczych. Z powodzeniem uczestniczyłam w negocjacjach handlowych, usługowych, gospodarczych.

Każda sytuacja, z jaką się Państwo zgłoszą, jest dla mnie w danym momencie najważniejsza i priorytetowa. Poświęcę czas, uwagę i zaangażowanie, aby sprostać Państwa oczekiwaniom.

Serdecznie zapraszam do do kontaktu.

Joanna Włoch

Oferta:

Oferujemy profesjonalne, merytoryczne, skuteczne mediacje sądowe oraz pozasądowe z zakresu spraw cywilnych, rodzinnych, gospodarczych, o zapłatę oraz w sprawach nieletnich.

Świadczymy również kompleksowe wsparcie w sytuacjach kryzysów małżeńskich, separacji, rozwodu, ustalenia opieki nad małoletnimi dziećmi, alimentów czy porad pedagogiczno-terapeutycznych.

Mamy przekonanie, że można prowadzić dialog, mediacje, rozmowy, które pozwolą zakończyć trwający spór czy konflikt w sposób zadowalający dla stron z ich udziałem i w ramach ich suwerennych decyzji.

Kliknij w baner i dowiedz się więcej!

Cennik:

Wszystkie dodatkowe informacje w sprawie płatności, chętnie udzielimy osobiście, telefonicznie czy mailowo.

Zapraszamy do kontaktu!

 • Mediacje ze skierowania sądowego:

  Koszty mediacji (wynagrodzenie mediatora i zwrot wydatków związanych z przeprowadzeniem mediacji) obciążają strony, co do zasady w równych częściach, chyba że strony ustalą inny podział rozliczeń. Strona postępowania mediacyjnego może złożyć na zasadach ogólnych wniosek o zwolnienie od kosztów mediacji prowadzonej na skutek skierowania przez sąd.

  Wynagrodzenie mediatora wynosi:
  -150 zł za pierwsze posiedzenie mediacyjne,
  -100 zł za każde kolejne (łącznie nie więcej niż 450 zł),
  -1% wartości przedmiotu sporu (nie mniej niż 150 zł i nie więcej niż 2000 zł za całość postępowania mediacyjnego), jeśli postępowanie dotyczy praw majątkowych,
  -Zwrotowi podlegają też wydatki mediatora poniesione w związku z przeprowadzeniem mediacji (w tym opłata za wynajem pomieszczenia do 70 zł za jedno posiedzenie oraz koszty korespondencji, w wysokości nieprzekraczającej 30 zł). Jeśli mediator jest podatnikiem zobowiązanym do rozliczenia podatku od towarów i usług, do kosztów mediacji dolicza się podatek VAT.

  Koszty mediacji (wynagrodzenie mediatora i zwrot wydatków związanych z przeprowadzeniem mediacji) obciążają strony, co do zasady w równych częściach, chyba że strony ustalą inny podział rozliczeń.
  Strona postępowania mediacyjnego może złożyć na zasadach ogólnych wniosek o zwolnienie od kosztów mediacji prowadzonej na skutek skierowania przez sąd.

 • Mediacje pozasądowe, wsparcie przy rozwodzie:

  Jednorazowe spotkanie do 90 minut (mediacyjne, terapeutyczne, doradcze) 200 zł
  Przygotowanie protokołu z mediacji 100 zł
  Przygotowanie protokołu z mediacji wraz z zawartą ugodą 250 zł
  Przygotowanie pisemnego projektu planu wychowawczego 500 zł
  Pakiet trzech spotkań do 90 minut (mediacyjne, terapeutyczne, doradcze) 500 zł*
  Pakiet trzech spotkań z projektem planu wychowawczego 900 zł*

  Opłata za mediacje gospodarcze/cywilne z określoną wartością, wynosi 1% wartości przedmiotu sporu, jednak nie mniej niż 600 zł i nie więcej niż 5.000 zł za całość postępowania mediacyjnego.
  (spisanie protokołu i ugody mediacyjnej według cennika)

  * Niewykorzystane elementy pakietu cenowego nie ulegają zwrotowi finansowemu.

Współpraca:

Będzie nam bardzo miło nawiązać współpracę z Kancelariami czy podmiotami, które szukają dla swoich klientów profesjonalnych mediatorów sądowych w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego, gospodarczego czy w sprawach nieletnich.

Proponujemy szeroką ofertę wsparcia klientów w sytuacji rozwodu. Jesteśmy do dyspozycji zarówno w obszarze negocjacji czy mediacji planów wychowawczych, alimentów, podziału majątku ale również profesjonalnego wsparcia terapeutycznego, porad wychowawczo-pedagogicznych, informacji na temat wizyty kuratora sądowego, specyfiki podejścia do dzieci ze specjalnymi potrzebami jak autyzm czy Zespół Aspergera oraz rodzin adopcyjnych.

Mamy przekonanie, że będziemy stanowić rozszerzenie i uzupełnienie Państwa oferty z korzyścią dla klientów.

Zapraszamy do kontaktu!

Joanna Włoch

 • tel: 797 820 125


 • Adres biura:
  na terenie ZIAD Bielsko-Biała: pawilon - I, lokal 114 (parter)
  aleje Armii Krajowej 220
  43-316 Bielsko-Biała
 • (proszę o umawianie wizyt telefonicznie lub mailowo)


 • Możliwość dojazdu do miejscowości w promieniu do 30 km,
 • Możliwość kontaktu za pomocą Skype
 • adres Skype: Mediator Joanna Włoch

* - Pola wymagane.

Partnerzy:

Adwokat Dagmara Jagodzińska WALAND Nieruchomości testDNA Labolatorium Badań DNA